Press "Enter" to skip to content

Azure ve AWS

ferdizdemir 0

İşinizi korumaya yardımcı olan buluta güvenin

Azure’ı AWS ile karşılaştırdığınızda, 70’ten fazla uyumluluk teklifi sunan Azure’ın daha kapsamlı bir uyumluluksağladığını ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) gereksinimleri için sözleşme temelli taahhüt sağlayan ilk büyük bulut sağlayıcısı olduğunu görebilirsiniz. Azure, kuruluşunuzu korumak amacıyla güvenlik, gizlilik ve uyumluluğu geliştirme metodolojisinin doğal bir parçası haline getirmiş ve ABD kamu kuruluşları için en güvenilen bulut kategorisinde yer alarak 38 Azure hizmetinde FedRAMP Yüksek yetkilendirmesini almaya hak kazanmıştır. Ayrıca, Azure IP Advantage sektördeki en iyi fikri mülkiyet korumasını sağlar, böylece temelsiz davalar hakkında endişelenmek yerine yeniliklere odaklanabilirsiniz.

Gerçek hibrit tutarlılığı sayesinde riski ve karmaşıklığı azaltın

Bulut için karma bir yaklaşım benimseyerek mevcut varlıklarınızı optimize edin. Azure; uygulama geliştirmegüvenlik ve yönetimkimlik yönetimi alanları ve veri platformunun tamamı dahil olmak üzere her durumda karma tutarlılık sunar. Bu, bir dizi ortak beceriyi etkinleştirip uygulama ve iş yükleri için taşınabilirlik sunarak bir karma bulut ortamının riskini ve maliyetini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca, Azure Hibrit Teklifi’ni kullanarak Windows Server sanal makinelerinizi Azure’a geçirirken yüzde 40’a kadar tasarruf edebilirsiniz.

En çok sayıda bölge ile küresel olarak genişleyin

Diğer tüm bulut sağlayıcılarından daha fazla sayıdaki 54 duyurulmuş Azure bölgesi ile küresel ölçeğe ulaşın. Coğrafi genişleme önceliğimiz, siz ve müşterileriniz için doğru olan veri merkezini ve bölgeyi, ihtiyaç duyduğunuz performans ve destek ile, ihtiyaç duyduğunuz yerde seçebilmeniz anlamına gelir.

Lider bulut platformunu kullanarak daha hızlı inşa edin

Sektörde hizmet olarak altyapı (IaaS), hizmet olarak yazılım (SaaS) ve hizmet olarak platform (PaaS) alanlarında öncü çözümler sunduğu kabul edilen tek bulut sağlayıcısına güvenin. Gerçekten de, bu Forrester Toplam Ekonomik Etki çalışmasına göre, Azure PaaS hizmetleriyle daha üretken olur ve yatırım getirilerinizi artırırsınız. 100’den fazla hizmetten, uçtan uça yönetim deneyimlerinden ve çevik dağıtım olanaklarına sahip uygulama tesliminden yararlanarak fikirlerinizi çok daha hızlı bir şekilde çözüme dönüştürün.

Dilediğiniz geliştirme aracını veya dilini kullanın

Azure’da geliştirme ve derleme işlemlerini istediğiniz yöntemle ve sizin seçtiğiniz araç, uygulama ve çerçeveler (Jenkins ve Chef gibi) ile yapın. GitHub’da önde gelen açık kaynak katkı sağlayıcısı olan Microsoft; Kubernetes, fluentd ve Helm gibi birden fazla açık kaynak projesini etkin olarak destekler ve Red Hat ile eşgüdümlü olarak birden fazla cihaz arasında çok dilli destek sağlamaya yönelik benzersiz bir işbirliğine sahiptir.

Benzersiz zeka ile yenilikler yapın

Yalnızca Azure’da bulabileceğiniz bilişsel API’lerrobotlarmakine öğrenimi ve hizmet olarak blok zinciri (BaaS)özelliklerini kullanarak uygun ölçekte akıllı çözümler oluşturun. Bu özellikleri güçlü GPU tabanlı işlem ile birlikte kullanarak Azure’da NVIDIA GPU’ları aracılığıyla derinlikli öğrenmeyi hızlandırabilir, yüksek performanslı işlem simülasyonları gerçekleştirme imkanına sahip olabilir ve gerçek zamanlı analizler gerçekleştirebilirsiniz.

Eksiksiz bir gelişmiş analiz çözümü sayesinde büyük verilerle çalışın

Azure Cosmos DB ile uygulamalarınızda sınırsız elastik ölçeğin keyfini çıkarın. Sonra, talep tahmini ve envanter iyileştirme gibi iş analizi çözümlerini kullanarak verilerinizi rekabet avantajına dönüştürün. Çözüm şablonlarıyla en iyi uygulamaları hızlıca oluşturun, kişiselleştirin ve dağıtın. Azure SQL Veri Ambarı sayesinde verileriniz üzerindeki tüm dönüşebilir öngörüleri etkinleştirin.

Kullanıma hazır IoT’u kolayca uygulayın

Azure IoT Paketi’ndeki önceden yapılandırılmış çözümleri kullanarak uzaktan izleme ve tahmine dayalı bakım gibi en yaygın Nesnelerin İnterneti (IoT) senaryolarını hızla kullanmaya başlayın. Azure IoT ile cihazdan uca, verilere ve buluta uzanan geniş bir yelpazedeki Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümlerinin bulunduğu en kapsamlı portföyü edinin. Açık ve özelleştirilebilir bir tasarıma sahip olan bu çözüm sayesinde, IoT için Microsoft Azure Sertifikalı cihazlarının yüzde 46’sı Linux, Android veya diğer açık kaynak teknolojileri üzerinde çalışır.

Eksiksiz bir maliyet yönetimi çözümüyle bulut harcamalarınızı yönetin ve iyileştirin

Azure Maliyet Yönetimi ile bulut kaynaklarınızı iyileştirin, departman bütçelerini yönetin ve maliyetleri tahsis edin. Maliyet tahsisatı ve geri ödeme raporları üzerinden sorumlulukları yönetin. Sanal makineleri doğru boyutlandırarak ve Azure’ın sunduğu çeşitli satın alma seçeneklerinin maliyet avantajlarını görselleştirerek kaynak kullanımını maksimize edin.

Microsoft Bulut ile Azure yatırımlarınızı ileriye taşıyın

Office 365Dynamics 365 ve Enterprise Mobility + Security gibi sektör lideri SaaS hizmetlerimizden birini kullanarak Azure yatırımınızdan çok daha fazla kazanç sağlayın. Azure, Azure Active Directory ile kimlik yönetimi ve Intune ile mobil cihaz yönetimi gibi konularda bu hizmetlerin sunduğu çok sayıda temel özelliğine sahiptir.

Bir cevap yazın