Press "Enter" to skip to content

Power BI Gateway Yönetme

ferdizdemir 0

Şirket içi veri ağ geçidini yükledikten sonra gereksinimlerinize göre yönetirsiniz. Her hizmet ağ geçitlerini farklı şekilde tümleştirebileceğinden, yönetim seçenekleri hizmete bağlı olarak farklılık gösterir. Herhangi bir hizmetten ağ geçitlerini yönetebilseniz de, bu bölümdeki makaleler Power BI içindeki ağ geçitlerini Yönet sayfasına başvurur.

"Ağ geçitlerini Yönet" i seçme

 Not

Ağ geçitlerini Yönet , en az bir ağ geçidinin Yöneticisi olana kadar gösterilmez. Yönetici olarak eklenerek ya da bir ağ geçidi yükleyip yapılandırdığınız için yönetici olursunuz.

Ağ Geçidi yöneticilerini yönetme

Bir ağ geçidi yüklediğinizde, bu ağ geçidinin Yöneticisi varsayılan olarak gösterilir. Daha sonra ağ geçidinin Yöneticiler sekmesini kullanarak yönetici olarak ek kullanıcılar veya güvenlik grupları eklersiniz. Bu sekmeyi Ayrıca yöneticileri kaldırmak için de kullanabilirsiniz.

Ağ Geçidi yöneticileri sekmesi

 Not

E-posta adresi olmayan güvenlik grupları eklenemiyor.

Şirket içi veri ağ geçidini kaldırma veya silme

Kullanmakta olduğunuz hizmete bağlı olarak, bir ağ geçidini kaldırabilir veya silebilirsiniz. Power BI bir ağ geçidini kaldırırsınız, ancak PowerApps ve Power otomatikleştirmek ‘ de bir ağ geçidini silersiniz.

Ancak, Power BI ‘ de bir ağ geçidinin kaldırılması, altındaki tüm veri kaynaklarını sildiğini unutmayın. Sırasıyla Power BI veri kaynaklarını silme, bu veri kaynaklarına dayanan Power BI panolarda ve raporlarda hatalara neden olur.

 Not

Bulut hizmetlerinden herhangi birinde bir ağ geçidi kümesini kaldırır veya silerseniz, geri yükleyemezsiniz. Ayrıca, bir ağ geçidi kümesini kaldırdığınızda veya sildiğinizde ağ geçidi makinelerinden kaldırılmaz. Ağ geçidini kümedeki her makineden el ile kaldırmanız gerekir.

Örneğin, Power BI hizmeti bir ağ geçidini kaldırmak için:

  1. Power BI hizmetinin sağ üst köşesinde  > Ağ geçitlerini yönet öğesini seçin.
  2. Ağ geçidini seçin ve ardından Kaldır‘ ı seçin.

Bir cevap yazın